Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Społeczność szkoły - zdjęcie z lotu ptaka

Szkoła bez barier - taki jest nasz cel

Nasze liceum swoją działalność rozpoczęło w 1989 roku i przez kilka lat wchodziło w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Od 1 stycznia 1991 roku funkcjonuje samodzielnie. Pierwszym dyrektorem szkoły była pani magister Monika Wyrwich. Dzięki staraniom następnego dyrektora - pani mgr Marii Piotrowicz, Rady Pedagogicznej i uczniów szkoła w dziesiątą rocznicę powstania otrzymała imię Armii Krajowej.

Od 2018 funkcję dyrektora pełni pani mgr Anna Piotrowska. Co roku absolwentom szkół podstawowych (a wcześniej gimnazjów) proponujemy naukę w 5 klasach pierwszych. Spośród nich od 2002 roku jedną z klas jest klasa integracyjna, w której na 20 uczniów kilkoro to młodzież z dysfunkcjami ruchowymi.

Aby ułatwić jej poruszanie się po szkole, sukcesywnie prowadzone były prace remontowe: budowa windy, przebudowa obu wejść, wymiana podłóg i montaż poręczy.

Za działalność na rzecz środowiska i pamięci o żołnierzach Armii Krajowej szkoła została odznaczona medalem "PRO MEMORIA" nadawanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Otrzymaliśmy także złotą odznakę PCK za czynny udział w akcjach tej organizacji.

Szkoła posiada nową (2020!) pracownię internetową sfinansowaną z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łodzi.